812
368108

KONFEKTFAT, av Wolter Siewers, Norrköping 1710, omstämplat 1816. Barock.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Motiv av Marie himmelsfärd. Längd 38 cm, vikt 418 gram.

Spikat hål, lagningar, bristnigar.