815
408299

DRYCKESKANNA, icke identifierad mästare, Reval 1600-talets andra hälft.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Invändigt förgylld. Locket med graverad vapenkartusch och initialer. Höjd 19 cm, vikt 1 004 gram.

Tilläggslista

Icke identifierad mästarstämpel.