890
385117

TUMLARE, av Ferdinand Sehl d. y., Stockholm 1733.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Delvis förgylld. Vågband, punsade initialer. Undertill ristade initialer och siffror. Diameter 7,5 cm, vikt 66 gram.

Slitage.