11
462204

Bo von Zweigbergk

(Sverige, 1897-1940)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 740 - 5 610 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Bo von Zweigbergk
(Sverige, 1897-1940)

"Sista spiken"

Signerad med monogram samt konstnärens födelseår. Gouache 49 x 69 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, 15 maj 2000, kat nr 479.

Formgivare