187
462402

Eric Gnista

(Sverige, 1898-1954)

"Vattenlek"

Signerad Gnista och daterad 1929. Mörkpatinerad brons. Diameter 65 cm.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

4 070 - 4 651 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Korrekt titel "Vattenlek".
Verket är signerat och daterad 1929.