201
442550

Leopold Survage

(Frankrike, 1897-1968)
Leopold survage, "paysage".
Leopold survage, "paysage".

"Paysage"

Signerad Survage och daterad 28. Duk 46 x 38 cm.

Utropspris:

200 000 - 250 000 SEK

23 256 - 29 070 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Inköpt av den nuvarande ägarens far i Paris på 1950-talet.

Proveniens