242
456661

Enrico Baj

(Italien, 1924-2003)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Enrico Baj
(Italien, 1924-2003)

"Limbo" (Jean-Clarence Lambert)

Portfölj, 1966, om 5 färgetsningar varav 4 med kollage samt separat svit om 5 etsningar i sv/v varav 4 med kollage, samtliga signerade och numrerade 4/60 respektive IV/VI, signerad originalteckning med kollage av konstnären, samt multipel ("Palette Baj") signerad no 4, Justification du tirage ex no 4 signerat av konstnären och författaren, utgiven av Quercia, Milano. Förvarade lösa i träportfölj med tryckt titel, 38,5 x 44,5 cm.

Petit 130-134; Livres 8.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

194. Thomas Ruff, "Substrat 2 II", 2003.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK