Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
242
456661

Enrico Baj

(Italien, 1924-2003)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Enrico Baj
(Italien, 1924-2003)

"Limbo" (Jean-Clarence Lambert)

Portfölj, 1966, om 5 färgetsningar varav 4 med kollage samt separat svit om 5 etsningar i sv/v varav 4 med kollage, samtliga signerade och numrerade 4/60 respektive IV/VI, signerad originalteckning med kollage av konstnären, samt multipel ("Palette Baj") signerad no 4, Justification du tirage ex no 4 signerat av konstnären och författaren, utgiven av Quercia, Milano. Förvarade lösa i träportfölj med tryckt titel, 38,5 x 44,5 cm.

Petit 130-134; Livres 8.