Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
309
431614

ANNA PETRUS, vas, "Profilvasen", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1972.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Tenn, reliefdekor av ansikten, signerad A. Petrus på livet samt stämplad med änglamärket SVENSKT TENN, STOCKHOLM X9. Höjd 19 cm.