406
452774

SKRIVBORDSUPPSATS, 4 delar, brons, Eric Hedland, Otto Meyer, 1920-30-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Grönpatinerad brons, läskare signerad Eric Hedland, alla delar utom brevsprättaren stämplade OTTO MEYERS EFTR. FUD. Uppsatsens längd 42,5 cm.

Brevsprättaren med slipad spets, bläckhornet saknar lock, normalt slitage.

Proveniens

Familjen Wicander, Harpsund