406
452774

SKRIVBORDSUPPSATS, 4 delar, brons, Eric Hedland, Otto Meyer, 1920-30-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Grönpatinerad brons, läskare signerad Eric Hedland, alla delar utom brevsprättaren stämplade OTTO MEYERS EFTR. FUD. Uppsatsens längd 42,5 cm.

Brevsprättaren med slipad spets, bläckhornet saknar lock, normalt slitage.

Proveniens

Familjen Wicander, Harpsund