491
456295

VÄVNAD. Inplock på linnebotten. 84 x 84 cm. Signerad MMF

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
1 400 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Tillverkad före 1942. Benvit botten med polykroma ränder. Fransar.

Något slitage, smutsig, fläckar, lagningar, smärre skador och hål.

Proveniens

Inköpt på auktion i Båstad 1963 efter ryttmästare Wannberg.