524
453142

MATTA. "Rutmattan". Rölakan. 253 x 151,5 cm. Signerad MMF

Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 410 - 1 770 EUR
1 470 - 1 840 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Tillverkad före 1942.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Senare fransar.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

228. Lovisa Ringborg, "The Green Room II", 2010.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK