526
455782

MATTA. "Blå heden". Rölakan. 363,5 x 241 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 250 - 2 700 EUR
2 370 - 2 850 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig, fläckar. Senare fransar, varav några är skadade.