529
456722

MATTA. "Munka-Ljungby". Rölakan. 264,5 x 221,5 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 240 - 1 420 EUR
1 300 - 1 480 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1933. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, smutsig, fläckar. Sannolikt senare fransar, några är skadade, några saknas.