541
440291

MATTA. "Audiens". Rölakan. Komponerad av Kerstin Åsling-Sundberg. 226 x 150,5 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
618 - 794 EUR
645 - 829 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Skaraborgs Läns Hemslöjdsförening. Rut- och randmönstrad i olika bruna och grå nyanser samt benvitt, mörkblått och rödviolett. Baksidan med påsydd etikett.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador.