542
451764

MATTA. "Fasad, orange". Rölakan. 378 x 279,5 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 410 - 6 180 EUR
4 600 - 6 450 USD
Klubbat pris
165 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1963.

Obetydligt ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Fransar saknas.