543
454265

MATTA. "Fasad Grön". Rölakan. 183 x 99 cm. Signerad AB MMF MR BH

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter, Berit Håkansson). Komponerad 1963. Tillverkad 1992. Baksidan med påsatt etikett.

Något slitage, fläckar. Möjligen senare fransar.