548
454264

MATTA. "Ostia grön". Rölakan. 203 x 141 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
876 - 1 050 EUR
912 - 1 090 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1972.

Obetydligt ställvis något slitage, fläckar. Sannolikt senare fransar.