Madeleine Pyk – en samling F769
676
459237

KLAS-GÖRAN TINBÄCK, vas, graal, egen ateljé 1993.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 570 EUR
436 - 654 USD
Klubbat pris

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

På fot, utvikt mynning, dekor i rött, vitt och svart. Signerad KG TINBÄCK UNIKAT 1993 WA (glasblåsare Wilke Adolfsson). Höjd 17 cm, diameter 20 cm.

Proveniens

Klas-Göran Tinbäcks samling