Madeleine Pyk – en samling F769
726
412263

BERNDT FRIBERG, vaser, 11 st, Gustavsberg Studio 1962-76.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
20 500 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stengods, olika blanka oxblod- och aniaraglasyrer. Signerad Friberg med studiohanden och olika årsbokstäver. Höjd 7,5-26 cm.

En grön vas med glasyrkrackelyr. (11)