Höstens Moderna 575

810 föremål
382. JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1057.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
210. Le Corbusier, Två modeller.
Klubbat pris
135 700 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
712. WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg Studio 1953.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
380. JOSEF FRANK, bordsarmatur, Firma Svenskt Tenn, modell 2388.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
211. ERIK ORTVAD, Olja på duk, Sign Erik Ortvad o dat 1969 a tergo.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
759. LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
763. LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
755. LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
757. LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
758. LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK