Madeleine Pyk – en samling F769
307
461478

Sante D'Orazio

(USA, Född 1956)
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
11 400 - 13 300 EUR
13 000 - 15 200 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Sante D'Orazio
(USA, Född 1956)

"Pamela Andersson, Hollywood 2000, Bamboo Nude #1"

Signerad Sante D'Orazio på etikett a tergo. Upplaga 2/5 + 1 AP. Digital C-print, bildyta 151 x 122 cm.

Proveniens

Stellan Holm Gallery, New York.

Sante D'Orazio, "Pam: An American Icon Limited Edition",
2007, avbildad.