66
469676
HANS J WEGNER, matbord, Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal.

Rektangulär skiva av teak med klaffar, kryssformat underredet av ek, stag av mässing. Brännstämplat. Längd 128+50+50 cm, bredd 86 cm, höjd 72 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 286 - 2 857 EUR

Klubbat pris:
19 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19