67
469677

HANS J WEGNER, stolar, 8 st, "CH-30", Carl Hansen & Son, Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Teak och ek, 6 st brännstämplade, klädda i svart konstläder, 2 st i svart läder.

Smärre slitage, senare klädsel. (8)