Madeleine Pyk – en samling F769
1205
444211

MATTA, semiantik Isfahan figural, 219 x 140,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Benvit botten med polykroma blommande träd, blommor, djur och fåglar. Vinröd huvudbård med blommor, fåglar och djur.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, ställvis skör, obetydliga hål. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med trampveck.