1205
444211

MATTA, semiantik Isfahan figural, 219 x 140,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris

Benvit botten med polykroma blommande träd, blommor, djur och fåglar. Vinröd huvudbård med blommor, fåglar och djur.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, ställvis skör, obetydliga hål. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med trampveck.