1213
418490

SEMIANTIK KASHGAI. 172,5 x 118 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med polykromt heratimönster, medaljong och röda hörnornament med stora boteh-mönster. Smal benvit huvudbård med stiliserad blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar varav några något stela, smärre trampveck, skador och lagningar, ställvis något fälld. Kortsidorna saknar några knutrader.