1214
478509

SEMIANTIK SILKE KESHAN RELIEF. 211 x 130 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Blekgul slätvävd botten med knuten dekor av blommande träd, fåglar, hjortar, nisch, palmetter och blommor. Blekgul slätvävd huvudbård med hjortar, blommor och stora palmetter.

Ställvis slitage, smärre fläckar och lagningar, skador, ställvis något skör. Långsidorna med trampveck, en kortsida något skadad.