1252
474080

SEMIANTIK TURKISK FIGURAL. 184,5 x 129,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Polykrom palatsscen med härskare sittande på matta samt uppvaktning. Mörkblåviolett huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Obetydligt ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, liten lagning. En långsida och kortsidorna något skadade.