1251
469293

SEMIANTIK TURKISK. 407,5 x 295 cm (samt några cm slätväv på kortsidorna).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med stora polykroma palmett- och blomslingor samt molnband. Bred mörkblå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Obetydligt ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre skador, obetydligt hål. Sidorna med trampveck.