1260
476493

SEMIANTIK YESD. 355,5 x 254,5 cm. (samt ca 1,5 cm blå slätväv på varje kortsida).

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Vinröd botten med stor polykrom medaljong samt mindre medaljonger, hörnornament, blom- och palmettslingor. Bred mörkblå huvudbård med blomställningar och ranka. Yttre sekundärbården med inskription: YESD-
BINESH.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar varav en något stel, smärre malskador, lagningar. Långsidorna med trampveck.