Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1420
416969

SKÅL med LOCK, vit sten. Kina, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
975 - 1 460 EUR
1 130 - 1 700 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rik genobruten dekor med ringmaskaroner och krönande lockknopp i form av drake. Höjd 32 cm, längd 32,5 cm.

Kantnagg, naturiga sprickbildnignar och inneslutningar i stenen. Mindre skada på hänkel.

Tilläggslista

Mindre skada på hänkel. /One handle with a small damage.