1441
474914

Zhang Renzhi

(Kina, Född 1935)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris

Zhang Renzhi
(Kina, Född 1935)

LANDSKAPSMÅLNING, tusch och färg på papper. Signerad.

Bergigt landskap med floddal och hus. Rullmålning. Två sigill. 83 x 50,2 cm.

Smärre slitage.