158
469528

Auguste Cain

(Frankrike, 1821-1894)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Auguste Cain
(Frankrike, 1821-1894)

"Faisan et ses petits"

Signerad A. Cain. Guldpatinerad brons. Höjd 28 cm, längd 53 cm.

Proveniens

Inköpt på Bukowskis Internationella Höstauktionen 2003, katalognummer 247.