1697
450573

SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Dekor i underglasyrblått av hästar. Skadat ställ medföljer. Diameter 17,5 cm, höjd 5,5 cm.

Kantnagg.