190
475023

Svensk konstnär 1700-tal

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Svensk konstnär 1700-tal

Kungalängd, "Karl XI" (1655-1697), "Karl XII" (1682-1718), "Ulrika Eleonora dy" (1688-1741) & "Fredrik I" (1676-1751)

Duk uppklistrad på pannå 54 x 41 cm. Samtida krönt, förgylld och bronserad ram.