195
453363

Svensk konstnär 1700-tal

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris
190 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Svensk konstnär 1700-tal

Regentlängd (10)

Tio stycken. Gustaf Vasa, Erik XIV, Johan III, Sigismund, Karl IX, Gustaf II Adolf, Christina, Karl XI, Karl XII och Ulrika Eleonora. Duk, vardera 67,5 x 59 cm. Samtida förgyllda krönta ramar.