215
420860

Carl Johan Fahlcrantz

(Sverige, 1774-1861)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Carl Johan Fahlcrantz
(Sverige, 1774-1861)

Österbybruks herrgård från söder

Signerad C. Fahlcrantz och daterad 1842. Duk 38,5 x 47 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Formgivare