236
476048

Okänd konstnär 1700-tal

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1700-tal

OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL , Uppfodrad duk, ej sign.

Herdinna med hund. 161 x 76,5 cm.

Krackelyr över hela duken. Minimala hål. Gulnad fernissa. Äldre retuscher.

Proveniens

Rapps Konsthandel, Stockholm.