278
475457

Pieter Cornelisz. van Soest, tillskriven

(Holland, 1640-1667)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 200 EUR
9 210 - 13 800 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1640-1667)

Det andra Engelsk-Holländska kriget, Attacken på Medway

Otydligt signerad och daterad 166?. Förstärkt pannå 53,5 x 75 cm.