279
475504

Philips Wouwerman, hans krets

(Holland, 1619-1668)
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
35 500 - 44 400 EUR
37 000 - 46 300 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Philips Wouwerman, hans krets
(Holland, 1619-1668)

Rastande figurer och hästar utanför värdshus

Signerad PHLS:W. Uppfodrad duk 57 x 75 cm.

Tilläggslista

Hans krets. / Circle of.

Proveniens

A tergo stämpel med JF under krona.
Svensk privatsamling