Landskap med Johannes Döparen
Otydligt signerad. Inristat ” [-] a [-][-] / Un [9?] arr. 52 livres de Maistre g. Perelle á Paris”, a tergo. Koppar 16 x 22 cm. Förgylld och bronserad fransk ram från 1700-talet.
Grosshandlare Jacobsson, Stockholm, hans försäljning;
Bukowski Auktioner, 19-21 april 1950, kat nr 130.