463328

363. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft.

Rokoko.

Fanerad med bl. a jakaranda och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Längd 110, bredd 60, höjd 87 cm. Nyckel medföljer.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/4 556 - 5 695 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Delvis senare beslag, samt del av list saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto