463328

363. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Fanerad med bl. a jakaranda och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Längd 110, bredd 60, höjd 87 cm. Nyckel medföljer.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK / 4 556 - 5 695 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Delvis senare beslag, samt del av list saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto