363
463328

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 510 - 4 380 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med bl. a jakaranda och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Längd 110, bredd 60, höjd 87 cm. Nyckel medföljer.

Tilläggslista

Delvis senare beslag, samt del av list saknas.