362
470435

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
8 830 - 10 600 EUR
9 210 - 11 100 USD
Klubbat pris

Fanerad med amarant, plommon och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 120, bredd 56, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer.