367
459780

BYRÅ. Tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794). Gustaviansk.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 870 - 11 100 EUR
9 260 - 11 600 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda, lönn och björk. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Inläggningar av rutor med rosenkvistar. Längd 117, bredd 56, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.