369
447993

BYRÅ. Jonas Hultstens art (mästare i Stockholm 1773-94). Gustaviansk.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med björk, jakaranda, amarant och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Förkroppad front. Tre lådor. Inläggningar av urnor, festonger. Längd 119, bredd 58, höjd 86 cm.

Fanerlagningar.