378
453928

SKRIVBYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Tre lådor. Översta lådan med nedfällbar front. Beslag av mässing. Skiva av vit marmor. Längd 115, bredd 57, höjd 87 cm. Nyckel finns.

Beslag saknas, torksprickor samt fanerskador.