392
471391

POTTSKÅP, ett par. Sengustavianska, 1700-talet slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Fanerade med mahogny. Lister och beslag av mässing. Skiva av vitrödspäcklig marmor. Dörrpar samt låda. Längd 53, bredd 36, höjd 76 cm. Nycklar medföljer.

Renoverade, kompletterade, gamla men troligen ej ursprungliga skivor.