414
468863

KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, tidigt 1800-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Förgyllt och grönpatinerat. Skiva av trä målad i porfyrimitation. Halvrunt. Snidade ben med lejonhuvuden och tassfötter. Längd 86,5, bredd 43,5, höjd 89 cm.

Senare skiva.