740
465151

KOPPAR med FAT, sex stycken, porslin. Popov, Ryssland, 1800-talets mitt.

Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 400 - 1 750 EUR
1 480 - 1 840 USD
Klubbat pris

Målad polykrom och förgyllddekor blommor. Märkta No 3. Kopparnas diameter 8 cm.

En kopp lagad. Ett fat med nagg. (6)